Poltherma DS – 2 – Montaż płyt ściennych do kontrukcji stalowej
2.1. Usuwanie folii ochronnej
Folię ochronną należy bezwzględnie usunąć z powierzchni płyty nie później, niż w ciągu jednego miesiąca od daty produkcji, jednak w czasie występowania wysokich temperatur natychmiast po dostawie. Folia ta spełnia jedynie funkcje zabezpieczenia okładziny przed zarysowaniem w transporcie i montażu. Aby zapobiec skutkom oddziaływania wysokiej temperatury pakiety należy nakrywać białą plandeką.
W związku z działaniem promieni słonecznych, pozostawienie folii może skutkować jej zwulkanizowaniem, które jest trudne do usunięcia, nieestetyczne i nie podlega gwarancji. Producent nie ponosi odpowiedzialności za demontaż folii.
PORADA: Folia ochronna nakładana jest na całą powierzchnię okładziny.
Pamiętaj, że foliowanie może być obustronne!
2.2. Sposób mocowania – dystrybutor obciążenia
Do montażu wszystkich płyt warstwowych z serii PolTherma DS, bez względu na ich grubość i profilowanie, niezbędne jest użycie specjalnej podkładki dystrybuującej obciążenie tzw. rozdzielacza (dystrybutora) obciążeń. Dystrybutor ma postać kątownika z otworami umożliwiającymi dopasowanie rozstawu wkrętów do różnych profili nośnych. Na każdy jeden dystrybutor obciążeń przypadają dwa wkręty montażowe.
Zestaw dystrybutor plus wkręty montażowe umieszcza się w specjalnie wyprofilowanej części zamka płyty. Dzięki temu łby wkrętów stają się niewidoczne z zewnątrz.
Zanim przymocujesz płytę do konstrukcji upewnij się, że wcześniej zastosowałeś taśmę akustyczną z oferty EuroPanels.
2.3. Montaż kolejnej płyty
Montaż pierwszej płyty jest bardzo ważny, gdyż wyznacza poziom dla kolejnych płyt, które w układzie horyzontalnym spoczywają jedna na drugiej.
Mając wypoziomowaną i przykręconą pierwszą płytę, kolejna płyta nachodzi na nią na zasadzie pióro-wpustu, zakrywając tzw. noskiem zamek z elementami mocującymi.
Upewnij się, że płyta całym swoim ciężarem spoczywa na poprzedniej i dokonaj jej mocowania powtarzając czynność z poprzedniego etapu.